Galvenā Jaunumi Aukstuma Iekārtu Problēmas Ekspluatācijā

Aukstuma Iekārtu Problēmas Ekspluatācijā

Visvienkāršākais ledusskapis - sarežģīta gāzes hidromehāniska - elektrotehniska ierīce. Izklausās sarežģītāk nekā vienkāršs ledusskapis. Bieži vien reklāmas nolūkos dzirdam, ka aukstuma iekārtas ir ļoti vienkāršas ierīces jeb nopērc, uzstādi un lieto! Nebūt nē, tā nav un nekad nav bijis. Vienaldzīga attieksme un neuzmanība attiecībā pret aukstuma iekārtām var novest Jūs ne tikai līdz galvassāpēm, bet arī līdz materiāliem un finansiāliem zaudējumiem.

Rakstā iepazīsties ar biežāk pieļaujamām problēmām aukstuma iekārtu ekspluatācijā un turpmāk, izvairoties no tām, izvairīsies arī no pārmaksāšanas

Ausktuma iekartu remonts

Cilvēcisko faktoru neizslēgt!

Kā lai neatjaunotos materiāli tehniskā bāze, neuzlabotos aizsardzības līdzekļi, neuzlabotos automatizācija un iekārtu kontrole, iekārtas joprojām izmanto cilvēki un cilvēcisko faktoru nevar izslēgt, kas ir neparedzams risks.

Katrai aukstuma iekārtai jābūt izstrādātam risinājumam attiecīgu tehnoloģisku uzdevumu veikšanai. Uzdevumu formulē pasūtītājs, piegādātājs meklē risinājumu, konsultē un sniedz padomus attiecīgā uzdevuma risinājumam, sniedzot projektu.

Viena no bieži sastopamām problēmām ir nekorekti vai nekonkrēti sastādīts uzdevums, piemēram, kā tas bieži vien ir, “izdariet kaut ko 200 Eur robežās” vai ”salabojiet to, kamēr īstais cēlonis ir pavisam, kas cits”. Šādi uzdevumi parasti noved abas puses tikai pie konfliktiem un rada spriedzi.

Attiecīgi situācija bieži vien izskatās šādi: pasūtītājs sūdzas, ka kaut kas nedarbojas, kā viņš ir domājis vai kā viņam ir nepieciešams, pēc kā seko draudi ar frāzi: “dariet kaut ko, citādi atteiksimies no Jūsu pakalpojumiem”.

Aukstuma iekartu serviss

Vairāk nekā 95% gadījumu pasūtītāju pretenzijas ir nepamatotas, jo pasūtītājs saņem to, ko pasūta un bieži vien pasūtītājam ir tāds niķis, aizmirst par līgumā atrunātām detaļām, izņemot cenu un piegādes laiku. Bet par to faktu, ka piegādātāja garantija bieži vien darbojas tikai gadījumos, ja tika ievēroti ekspluatācijas noteikumi, par to pasūtītājs parasti uzzina tikai tad, kad jau kaut kas nedarbojas tā, kā vēlotos, vai nepieciešams labot.

Kādi ir būtiskākie faktori, lai aukstuma iekārtas kalpotu ilglaicīgi?

Galvenā aukstuma iekārtu lietotāja problēma: iekārta neuztur vēlamo temperatūru.

Temperatūras režīms prasa konkrētus enerģijas resursus, kas tiek noteikti pēc vairākiem faktoriem:

  • termoizolācijas stāvoklis no apkārtējās vides
  • daudzums, kas tiek uzglabāts konkrētā iekārtā
  • produkcijas termiskie kritēriji
  • produkcijas plūsma
  • temperatūra ar kādu tā tiek ievietota iekārtā
  • izmantošanas biežums (atvēršana un pieeja produkcijai)
  • gaisa plūsmas, kas iekļūst kamerā
  • aukstuma agregāta izvietojums

Šos faktorus aukstuma iekārtu piegādātāji uzskaita jau projektēšanas stadijā un uzstādot iekārtas. Bet lielākoties ekspluatācijas laikā lietotāji ne vienmēr ievēro ekspluatācijas norādījumus, kas var novest iekārtu pie palielinātas kompresora, ventilatoru un citu daļu noslodzes, kas beigās var rezultēties ar investīcījam jaunā iekārtā vai dārgā remontā. Kāpēc? Vienkārši - iekārtas komponentēm ir savas pieļaujamās robežas līdz kurām tās darbojas nevainojami, bet ja tiek izsista no ierindas kāda komponente, tas rezultējas ar iekārtas avārijas stāvokli, darbības traucējumiem vai iekārtas bojāeju. Kas to vēlas? Protams, ka neviens!

Ledusskapju, vitrīnu, kameru remonts, apkope

Kādas ir biežāk pieļaujamās kļūdas ekspluatācijā?

Cilvēki ikdienas tirdzniecības iestādēs saskaras ar aukstuma iekārtām, vienkārši sakot, cilvēki, kam nav tehnisku zināšanu: pārdevēji, tirdzniecības zāles darbinieki, krāvēji. Attiecīgi nezinot elementāras lietas par darba drošību un ekspluatācijas noteikumiem, tas noved pie ilgstoši atvērtām ledusskapju durvīm, vitrīnu un ledusskapju pārbagātību ar produktiem, ventilācijas problēmām, kondensatoru aizkraušanu ar dažādiem iepakojumiem un kastēm, neskaitot vēl dabiskā ceļā radušos putekļus, uz ko bieži vien pat nepievērš uzmanību. Cauruļvadu izvietojums bieži vien liek brīnīties, jo dzirdi frāzi “kā varējām, tā pielikām” vai arī “tas ir tikai īslaicīgs risinājums”  

Pēc tam radio, TV un ziņu portālos klausāmies un lasām par cilvēku neuzmanību, attieksmi pret drošības noteikumiem, gūstot elektrotraumas un ne tikai.

Vēl viena būtiska problēma, ka bieži vien pasūtītājs mēģina arī pasūtīšanas brīdī ieekonomēt, samazinot projekta izmaksas, atsakoties no dārgām iekārtām vai risinājumiem.

Nepieciešams atcerēties, ka šī saucamā elektronika un uzlabotās iekārtas ir radītas ne tikai, lai atvieglotu darbu aukstuma iekārtu meistariem, bet pirmām kārtām, lai nodrošinātu normālus darba apstākļus uzstādāmām iekārtām, maksimāli paildzinot iekārtas resursu.

Ieekonomet uz aukstuma iekartu ekspluataciju

Pārdevējs vēlas Jums palīdzēt!

Vēlamies pievērst aukstuma iekārtu lietotāju uzmanībai, ka mēģinājums no pārdevēju puses nav jāuztver kā mēģinājums kaut ko ”iesmērēt”, bet gan kā laba vēlējums, lai Jūsu iegādātā iekārta kalpotu Jums ilgi un bez problēmām.

Protams, ka jebkuras iekārtas (dārgas vai lētas, lielas vai mazas u.tml.) iegāde un uzstādīšana nevar dot 100% garantiju un pārliecību tā lietotājam. Kā jau mūsdienās ražotāji dara, tie nosaka iekārtām kalpošanas mūžu, detaļām ekspluatācijas ilgumu, rodas arī jauni noteikumi attiecībā pret iestādēm, nerunājot jau par to, ka iekārtas modernizējas un attīstās. Jābūt konkrētai attieksmei un nosvērtībai par labu vienam vai otram agregātam.

Ņemot vērā visu iepriekš minēto, varam secināt, ka aukstuma iekārtu produkcija mūsdienās rada jaunus tehnoloģiskus risinājumus, nodrošinot tirdzniecības iestādes, kafejnīcas, restorānus un citas ēdināšanas iestādes ar aukstumu. Jāatceras, ka visi risinājumi ir uz kādu laiku, tāpēc jābūt gatavam nozares attīstībai, ieguldot līdzekļus ekspluatācijas izmaksās, remontos, modernizācijā u.t.t.

Mūsu adrese

Katlakalna iela 1, Rīga
Latvija, LV-1073
Darba laiks:
P. - C. 8:30-17:00
Pk. 8:30-16:00
S.-Sv. Brīvs

Par visiem jautājumiem
var vērsties